V únoru 2016 se příbramská nemocnice dočkala nového babyboxu od jeho zakladatele Ludvíka Hesse, který se jejich zprovozňování věnuje od roku 2005 a jeho cílem je jich po celé České republice zřídit 70, momentálně jich je 68 a pomohly zachránit život už 132 dětem. Nový box nahradí starší verzi, která v nemocnici fungovala od roku 2008. O servis se postará partner pana Hesse, Zdeněk Juřica, který babyboxy vyrábí.

Komplikacese spuštěním provozu

Vyjednávání s vedením nemocnice neproběhlo bez komplikací. Pan Hess chtěl uvést babybox do provozu okamžitě, nakonec přistoupil na spuštění až po rekonstrukci komplexu porodních sálů a oddělení šestinedělí. Nový babybox tak plynule naváže na provoz starého, k prodlevě, kdy by nefungoval žádný, naštěstí nedojde. Po dlouhém vyjednávání se nakonec alespoň podařilo smluvně zavázat nemocnici k tomu, aby babybox provozovala minimálně po dobu dalších 10 let.

Předáníse zúčastnili i sponzoři

Ke slavnostnímu podpisu finální verze smlouvy mezi panem Hessem a vedením nemocnice došlo 2. února. V rámci akce byl tzv. babybox nové generace prezentován veřejnosti, a to ze všech 6 stran, tedy ještě nezapuštěn do stěny.

Kromě předávajících stran, tedy pana Hesse a Juřici a ředitele Oblastní nemocnice Příbram pana Stanislava Holobrady, byli pozváni i sponzoři. Hlavním sponzorem, který zafinancoval nový příbramský babybox je majitel bezpečnostní agentury D.I.SEVEN, která dlouhodobě podporuje ty, kteří to opravdu potřebují. Zaměřuje se mimo jiné i na pomoc zvířatům, handicapovaným a dětem. Na výraz vděku dostal poslední babyboxový přírůstek jméno Pavel. Ten byl odložen v Liberci jen 3 dny před předáním babyboxu v Příbrami.

In order to provide an upscale service and to analyse the traffic on the website, cookies are used. By using this website, you give your consent to the cookies usage.“ More information...