V únoru 2016 se příbramská nemocnice dočkala nového babyboxu od jeho zakladatele Ludvíka Hesse, který se jejich zprovozňování věnuje od roku 2005 a jeho cílem je jich po celé České republice zřídit 70, momentálně jich je 68 a pomohly zachránit život už 132 dětem. Nový box nahradí starší verzi, která v nemocnici fungovala od roku 2008. O servis se postará partner pana Hesse, Zdeněk Juřica, který babyboxy vyrábí.

Komplikacese spuštěním provozu

Vyjednávání s vedením nemocnice neproběhlo bez komplikací. Pan Hess chtěl uvést babybox do provozu okamžitě, nakonec přistoupil na spuštění až po rekonstrukci komplexu porodních sálů a oddělení šestinedělí. Nový babybox tak plynule naváže na provoz starého, k prodlevě, kdy by nefungoval žádný, naštěstí nedojde. Po dlouhém vyjednávání se nakonec alespoň podařilo smluvně zavázat nemocnici k tomu, aby babybox provozovala minimálně po dobu dalších 10 let.

Předáníse zúčastnili i sponzoři

Ke slavnostnímu podpisu finální verze smlouvy mezi panem Hessem a vedením nemocnice došlo 2. února. V rámci akce byl tzv. babybox nové generace prezentován veřejnosti, a to ze všech 6 stran, tedy ještě nezapuštěn do stěny.

Kromě předávajících stran, tedy pana Hesse a Juřici a ředitele Oblastní nemocnice Příbram pana Stanislava Holobrady, byli pozváni i sponzoři. Hlavním sponzorem, který zafinancoval nový příbramský babybox je majitel bezpečnostní agentury D.I.SEVEN, která dlouhodobě podporuje ty, kteří to opravdu potřebují. Zaměřuje se mimo jiné i na pomoc zvířatům, handicapovaným a dětem. Na výraz vděku dostal poslední babyboxový přírůstek jméno Pavel. Ten byl odložen v Liberci jen 3 dny před předáním babyboxu v Příbrami.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...