Náhradníplnění


VIDEO: Díky zaměstnávání OZP můžeme poskytovat náhradní plnění

Co je náhradní plnění?

Náhradní plnění je optimální způsob, jak splnit podíl zaměstnanců OZP povinný pro všechny soukromé a státní společnosti s 25 a více zaměstnanci. Náhradní plnění lze realizovat ve spolupráci se společností, jejíž podíl zaměstnávání OZP je minimálně 50 %. Náhradní plnění se počítá z hodnoty průměrné měsíční mzdy za I. - III. čtvrtletí předešlého roku. Pro každý rok bude stanovena až koncem roku. 

Náhradní plnění od D.I.SEVEN

Pro náhradní plnění doporučujeme služby naší dceřiné společnosti D.I.SEVEN FACILITY s.r.o. V zaměstnávání OZP má bohaté zkušenosti a podíl jejích zaměstnanců OZP je nadpoloviční, což je legitimní podmínkou pro poskytování náhradního plnění.

Spočítejte si kolik ušetříte

7 důvodů, proč NÁHRADNÍ PLNĚNÍ od D.I.SEVEN

Náhradní plnění - D.I.SEVEN

Náhradníplnění v 5 krocích: Jak na něj?

1

Vyberte si služby, které budou pro Vaši společnost užitečné. Služby lze kombinovat a sestavit tak praktický balíček. Kontaktujte nás a nechte si  vytvořit plán náhradního plnění přímo na míru. 

2

Objem poskytovaných služeb pro náhradní plnění je státem limitován ve výši 28 násobku průměrné měsíční mzdy předcházejícího roku. Zajistěte si odběr služeb včas a sjednejte si ho smluvně.

3

Každý spolehlivý poskytovatel náhradního plnění si musí vést pečlivou dokumentaci o dodávání služeb pro náhradní plnění. Nechte si tuto dokumentaci u nás vyžádat. 

4

Koncem každého roku dochází k vyhlášení průměrné mzdy za I. až III. čtvrtletí, která určuje výši náhradního plnění. Po aktuálním přepočtení doobjednejte služby, nebo splňte odvodem státu.

5

Staráme se o veškerou administrativu. V řádném termínu zavedeme do centrální evidence způsob plnění povinného podílu. Na Vás je pouze ohlášení o splnění povinného podílu do 15. 2.

Službyposkytované v rámci náhradního plnění

Sjednejte si služby v rámci náhradního plnění podle svých požadavků. Vybírejte z nabídky jednotlivých služeb, nebo si sestavte praktický balíček. Připravili jsme pro Vás dokument, ve kterém se dozvíte vše o náhradním plnění.

Pozorna limit!

Objem poskytování služeb či výrobků pro náhradní plnění je od 1. 1. 2012 limitován. Poskytovatel může za 1 svou OZP nabízet služby či plnit zakázky max. do výše 28 násobku průměrné mzdy předchozího roku.

S ohledem na tento limit doporučujeme zabývat se náhradním plněním co nejdříve a zajistit si odběr služeb včas, dokud je objem poskytovaných služeb pro náhradní plnění minulého roku možné čerpat. 

Pro rok 2024 byla vyhlášena průměrná mzda (vypočtená Českým statistickým úřadem za 1 až 3 čtvrtletí roku 2023) ve výši 42 427 Kč. Právě s touto hodnotou je počítáno pro výpočet náhradního plnění na rok 2024.

Kalkulačka náhradního plnění poskytuje orientační výpočet povinného podílu zaměstnanců a informace s tím související.

Průměrná měsíční mzda za rok 2023 je již známá, proto můžeme snadno vypočítat:

LIMIT NÁHRADNÍHO PLNĚNÍ 2024

objem poskytovaných služeb v rámci náhradního plnění za 1 OZP:

 28 x 42 427 Kč = 1 187 956 Kč

Jaksplnit povinný podíl OZP?

Pokud Vám obor Vašeho podnikání neumožňuje přímo zaměstnávat osoby se zdravotním postižením, zbývají Vám pouze dvě varianty řešení splnění povinného podílu. Oproti odvodu peněz do státního rozpočtu získáte při odběru náhradního plnění navíc užitečné služby na špičkové úrovni. Díky tomu se můžete spolehnout, že Vaše finance budou využity efektivně. Zároveň také nepřímo podpoříte tvorbu pracovních míst pro postižené.

Náhradní plnění - D.I.SEVEN

Přímým zaměstnáním OZP ve Vaší společnosti 

Náhradní plnění - D.I.SEVEN

Odběrem služeb v rámci náhradního plnění 

Náhradní plnění - D.I.SEVEN

Odvodem do státního rozpočtu 

Ohlášenío splnění povinného podílu

V souvislosti se zavedením evidence náhradního plnění dochází k odstranění povinnosti odběratele uvádět údaje o náhradním plnění v ohlášení o plnění povinného podílu. Odběratelé tedy, tak jako doposud, budou ohlašovat Úřadu práce ČR do 15. 2. na předepsaném formuláři zda splnili či nesplnili povinný podíl včetně způsobů jeho plnění. Nebudou však již uvádět konkrétní informace o jednotlivých dodávkách, protože potřebné informace budou obsaženy v elektronické evidenci. Do elektronické evidence zadává údaje naše společnost.

Náhradníplnění naše doporučení

 

POVINNÝ PODÍL OZP: FIRMY S 25+ ZAMĚSTNANCI

Povinný podíl splníte těmito způsoby nebo jejich kombinací.

4% zaměstnávání OZP

odběr služeb v rámci náhradního plnění za 1 OZP:

 7 x 42 427 Kč = 296 989 Kč

odvod státu za 1 OZP:

2,5 x 42 427 Kč = 106 068 Kč

 

Spočítejte si kolik ušetříte

Díky kalkulačce náhradního plnění si ihned spočítate kolik ušetříte na odvodech státu.

  Spočítat náhradní plnění »

Vyberte certifikovanou společnost

Zadejte zakázky nebo objednejte firmě prospěšné služby u společnosti D.I.SEVEN FACILITY a máte povinný podíl OZP bez starostí a s užitkem splněn.

D.I.SEVEN FACILITY

 Zajistit náhradní plnění »

Máte zájem o spolupráci? Kontaktujte nás!

Pokud Vás zaujaly naše služby, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře. Ozveme se Vám co nejdříve s nabídkou.

* povinné položky


Odesláním poptávky berete na vědomí, že společnost D.I. SEVEN a.s. bude jako správce osobních údajů uchovávat Vaše kontaktní údaje a další informace, které nám poskytnete, a to za účelem zpracování obchodní nabídky a pro zasílání obchodních sdělení, pokud takové využití kdykoliv v budoucnu neodmítnete.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...