D.I.SEVEN

D.I.SEVEN

03.10.2018  |  5 minut čtení

Cvičíme si služebního psa Draga. Je to německý ovčák a je mu 6 měsíců. V následujících měsících můžete sledovat, jak probíhá jeho výcvik na služebního psa. Vyrůstá v Domově Fauny v Hrachově, kde ho cvičí instruktor Martin. Pro výcvik byl vybrán, protože je zcela zdravý a šikovný po svých rodičích – matce Fergie ze Stříbrného kamene a otci Dronkovi von Alten Försterhaus. Čeká ho stejný všestranný výcvik, jako mají policejní psi. Součástí výcviku bude osvojení si pachové a obranné práce a procvičování poslušnosti. V 18 měsících ho čeká zkouška všestrannosti a poté ještě společná zkouška s psovodem.

Už umí základní povely, reaguje na jméno a je socializovaný. Zvyká si i na různé povrchy (dlažba, beton, přírodní povrchy, apod.) a prostředí (voda, tma, apod.). Poslouchat bude všechny členy zásahové skupiny, na které si už nyní zvyká. Postupně ho venčí a rozmazlují, což se jeho cvičiteli moc nelíbí. Je to ale nedílná součást socializace a seznámení s celým týmem. Členem zásahové skupiny bude zhruba do svých osmi let. Jeho úkolem bude při prohlídce objektu vyhledat pachatele a za pomoci štěkání odhalit místo, kde se skrývá. Pokud uslyší povel „Drž!“, nebude na nic čekat a ochromí pachatele za pomoci jednoho silného zakousnutí. Takový zásah již nyní trénuje na figurantech, kteří mají tzv. „ringo oblek“. Ten je chrání před jeho zuby. Není to zlý pes a nikdy jím ani nebude. Výcvik i následné zapojení v zásahové skupině vždy bude brát jako hru.

Těšte se na příště, kdy Vám zase ukáže další kousky.

D.I.SEVEN podporuje Domov Fauny částkou 3.000.000 Kč každý rok.

Domov Fauny můžete podpořit i Vy zasláním libovolné částky na číslo účtu 4200343508/6800. Nebo si rovnou jednoho ze zdejších chlupáčů můžete adoptovat.

Podívejte se na www.domovfauny.cz.Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...