D.I.SEVEN

D.I.SEVEN

08.12.2015  |  5 minut čtení

Bezpečnostní agentura D.I. SEVEN se specializuje na bezpečnostní služby. V období Vánoc ale můžete sami udělat několik jednoduchých kroků, které Vám pomohou zamezit případným krádežím či loupežím.

Během Vánoc se množí počet drobných trestných činů. Lidé se pohybují ve velkých počtech na náměstí či v nákupních centrech. Ve městech probíhají různé akce a trhy. V těchto davech se člověk snadno může stát terčem zlodějů či kapsářů. Proto je dobré dbát zvýšené pozornosti a hlídat své věci s větší obezřetností. Nebezpečí krádeží se ovšem nevztahuje pouze na veřejná prostranství. Mnoho lidí se rozhodne strávit svátky mimo domov, a ten se tak stane snadnějším terčem pro kriminální živly.

Zajištění bezpečnosti prázdných domů během Vánoc

Nejjistější volbou zabezpečení prázdného domu je zajistit si služby od bezpečnostní agentury, která může Váš dům ochránit podle Vašich požadavků. Společnost D.I. SEVEN nabízí bezpečnostní služby i pro ostrahu soukromých domů. Můžete se nechat napojit na pult centrální ostrahy či si zajistit nainstalování bezpečnostního alarmu.

V případě, že na svátky odjíždíte z domova, také můžete provést pár jednoduchých kroků pro zlepšení bezpečnosti v době Vaší nepřítomnosti. 

  • Můžete se domluvit s někým blízkým, kdo by Vám byl schopný jednou za čas dům zkontrolovat a vybrat poštu.
  • V dnešní době existuje i mnoho vánočních či jiných světel, která jsou poháněná sluneční energií, a budou tak svítit i ve vaší nepřítomnosti. Váš dům tak bude budit dojem, že v něm stále někdo je. Použít můžete samozřejmě i jiná osvětlení. Existuje také spínač světel, který lze nastavit tak, že se světla rozsvítí a zhasnou v určitou dobu. Nikomu tak nebude podezřelé, že se ve Vašem domě svítí celou noc po dobu několika dnů či týdnů.
  • V dnešní době sociálních sítí je dobré dávat si pozor na informace, které se rozhodnete sdílet. Pokud se chystáte na svátky vyrazit mimo domov, je lepší neinformovat o tom na sociálních sítích tak, aby si to mohl kdokoliv přečíst. Zloději tímto způsobem mohou zjistit, že v domě nikdo není, a pokusit se o vloupání. Minimálně je tedy rozumné v nastavení sociální sítě omezit, kdo může Vaše příspěvky například na Facebooku číst.
  • Doporučuje se také nezatahovat úplně závěsy. Nejlepší je nechat je v jejich normální poloze.
  • Dobré je také případně přemístit drahé předměty či cennosti tak, aby na ně nebylo skrze okna vidět.
  • Pokud máte automatické otevírání garáže, zamkněte dveře manuálně zevnitř a odpojte elektronické zařízení. Ztížíte tak zlodějům přístup do objektu.
  • Někteří lidé mají tendenci schovávat náhradní klíče například v květináčích či pod rohožkou. Obecně to není dobrý nápad. Pokud se chystáte odjet na delší dovolenou, rozhodně tyto klíče nenechávejte poschovávané v okolí domu. Zloději moc dobře vědí, jak takto schované klíče najít.

Všeobecným pravidlem při zajišťování domu ve Vaší nepřítomnosti je vytvořit dojem, že v domě stále někdo je. Domluvte si s blízkou osobou či sousedem i případné odklízení sněhu z příjezdových cest. Díky těmto jednoduchým krokům budete na dovolené mnohem klidnější a Váš dům se nestane terčem pro zloděje.Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...