Rugby Team SedlčanyJiž od roku 2006 se mohou Sedlčany pyšnit úspěšným ragbyovým klubem. Kořeny najdeme už v roce 2005, kdy ředitel klubu, pan Vodrážka, založil ragbyový kroužek při tamějším učilišti. Zájem o něj projevily i další děti, a tak se rozhodl se synem a dcerou založit samostatný klub. Nábory se rozběhly rychle, o členství byl velký zájem, byl to první založený klub ve Středočeském kraji po asi 30 letech. Dnes má klub dva trenéry, pan Vodrážka se věnuje dětskému týmu.

Hráčizačínají odmalička

Děti začínají trénovat už od 6 let. V současné době je jich asi 20 a na zápasy se spojují s nedalekým klubem v Rakovníku, kdy hrají jednou za tým Sedlčan a jednou za Rakovník. Silný je ženský tým, který hraje v 1. celorepublikové lize, v sezóně 2013/2014 v ní získal 3. místo. Může se pyšnit šikovnými hráčkami, 2 juniorky se dostaly do národní reprezentace i na Mistrovství Evropy. Muži zápasí ve 3. celorepublikové lize. Hraje se buď v 7 nebo 15 hráčích.

Rugby sponzor

Vysocekolektivní sport, nebezpečí je minimální

Přestože nejde o sport u nás úplně tradiční nebo rozšířený, Češi mu postupně začínají přicházet na chuť a zájem roste. Hráč ragby potřebuje přirozenou hravou bojovnost, rodiče se ale rozhodně nemusí obávat, že by byla hra mezi dětmi nějak brutální a nebezpečná, hraje se podle jiných pravidel než u dospělých. Statisticky dokonce dochází při hře ragby k méně zraněním, než při fotbalu. Důležitý je i týmový duch, jde o vysoce kolektivní sport. Mylná je i představa, že hráči musí být silní a robustní, naopak se v týmu uplatní všechny možné tělesné konstituce.

Hlavním sponzorem Rugby Clubu Sedlčany je bezpečnostní agentura D.I.SEVEN, ročně přispívá částkou 60 000 Kč, z nichž klub platí například dresy, pronájem tělocvičny, dopravu na zápasy a poplatky rozhodčím.

 

Rugby v Sedlčanech
Rugby Sedlčany ženy
Rugby Sedlčany děti

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...