VIDEO: Bezpečnost na jarmarku v Hořovicích

Skvělá atmosféra na tradičním jarmarku

V Hořovicích probíhá každoročně první sobotu v říjnu Cibulový jarmark. Přijíždí sem přes deset tisíc lidí. Letos (2012) zde bylo na 420 stánků jak s cibulovými copy a pochoutkami, tak s mnohými tradičními lahůdkami a řemeslnými výrobky. Kvůli ohromné návštěvnosti je zapotřebí vše dobře koordinovat a zajistit bezpečí osob i majetku. S tím si pracovníci D.I.SEVEN s přehledem poradili. Jarmark proběhl úspěšně bez incidentů a atmosféra byla jako vždy skvělá.

cibulovy-jarmark

Lidováslavnost jak se patří

Slavnost začíná již v pátek, kdy do ulic za zábavou vyrazí všichni lidé z města a okolí. Jarmark probíhá na náměstí, v hlavních ulicích, v kulturních zařízeních, ale i na zámku. Součástí jarmarku jsou také doprovodné akce, jako například výstava ovoce, zeleniny, hub, dýní a včelařských výrobků. Nechybí tradiční selské sýry a uzeniny. Vedle pochutin se zde prodávají různé výrobky českých řemeslníků. Atmosféru Cibulového jarmarku podpořily třeba i mažoretky, ale i hudební kapely a zábavný lunapark.

Dlouholetátradice

Tradice cibulového jarmarku v Hořovicích pochází z Německa, kam jezdili zahrádkáři z Hořovic a okolí před mnoha léty na cibulové trhy do Výmaru (Weimar). Tam se seznámili s prodejem cibulových copů, naučili se je plést a od roku 1989 se pořádají cibulové jarmarky v Hořovicích. Zatímco v Německu tato tradice již zanikla, Hořovice v roce 2012 zažili již 24. ročník této lidové slavnosti. 

Hořovičtí nadšenci upletou každý rok zhruba 6000 cibulových copů z lokálních zdrojů. Pletou je dva až tři týdny. Velkou chloubou je pak velký cibulový cop, který jakožto symbol Cibulového jarmarku je zavěšený na štítě barokního domu ve Valdecké ulici, tedy na dnešním Domě zahrádkářů. Tento obří cop je dlouhý 4,2 m, je spleten z 500 kg cibule zhruba během 3 dnů.

Máte zájem o spolupráci? Kontaktujte nás!

Pokud Vás zaujaly naše služby, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře. Ozveme se Vám co nejdříve s nabídkou.

* povinné položky


Odesláním poptávky berete na vědomí, že společnost D.I. SEVEN a.s. bude jako správce osobních údajů uchovávat Vaše kontaktní údaje a další informace, které nám poskytnete, a to za účelem zpracování obchodní nabídky a pro zasílání obchodních sdělení, pokud takové využití kdykoliv v budoucnu neodmítnete.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...