Dětský domov Pepa byl slavnostně otevřen 28. 10. 2002 v obci Lazec u Příbrami. Zakladatelé, kteří mají zásluhy na tomto domově, se inspirovali německou nadací v Mnichově, která klade důraz na terapeutickou práci s dětmi.

Malýpočet dětí výhodou

Tento malebný domov se zahradou se soustřeďuje na menší počet dětí. V domově tedy žije maximálně 12 dětí, které se podílejí na běžném chodu domácnosti. Děti mají možnost vyzkoušet si i práci na zahradě a získat tím praktické dovednosti, které by mohly uplatnit v dospělosti.

Děti jako v běžné rodině

Vychovatelé v tomto domově preferují služby ve složení muž a žena, a nabízejí tak dětem pohled na klasickou rodinu. Rovněž dětem umožňují navštěvovat různé kroužky nebo sportovní oddíly mimo dětský domov. Děti si také mohou pozvat na návštěvu spolužáky či kamarády nebo je mohou navštěvovat.

Od roku 2011 posílá naše agentura D.I.SEVEN některé děti z tohoto domova na letní tábor na Ranč Sluníčko v Bučovicích. Děti tak mají možnost poznat jiné prostředí a nové kamarády a přivést si z prázdnin spoustu pěkných zážitků.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...