Péče o děti v Dětském domově Racek v Benešově se traduje od února roku 1949. Dlouhá léta zde byly děti pouze předškolního věku. V současné době je zde 32 dětí od 6 do 19 let. 

Tyto děti, které nemají to štěstí žít ve vlastní rodině, určitě po mnohých stránkách nestrádají. V domově mají k dispozici zahradu s pískovištěm, prolézačkami a bazénem. Ve svém volném čase se mohou věnovat různým zájmovým činnostem, jako je např. sport, hudba, angličtina, výtvarnictví, atd.

Budoucnostdětí není lhostejná

Všichni zaměstnanci věnují plnou pozornost, aby děti měly splněny školní povinnosti, a snaží se je podporovat pro jejich zvolené budoucí povolání. V zájmu všech pracovníků je připravit do života vzdělané a samostatné děti a zároveň jim poskytnout pocit bezpečí a jistoty.

Splněné sny a přání

Jako všechny děti, tak i tyto děti mají svá přání a své sny. Mnohé se podaří splnit v podobě vánočních dárků. Děti si totiž tradičně napíšou svá přání, která obdržíme a pak se všichni snažíme je obstarat. Na Štědrý den se jim přání splní.

Na Den dětí naopak přispíváme drobnými praktickými dárky. I dětem, které si přejí strávit prázdniny na dobrodružném letním táboře, se jejich sen může splnit. D.I.SEVEN, a.s. posílá některé děti na letní tábor na Ranč Sluníčko v Bučovicích, kde mají možnost poznat nové kamarády a zažít tam spoustu nezapomenutelných zážitků.

Vánoce 2012 v DD Racek

Chceme Vám poděkovat za zajištění dárků pro naše děti, s nimiž je tento vánoční sváteční den opravdu štědrý a radostný. Děti měly velkou radost, což dokumentují obrázky pořízené při předávání. Vaší stálé přízně si velice vážíme a těšíme se na další spolupráci.

Lucie Mikešová, sociální pracovnice DD a ŠJ Racek

Vánoce 2012 v DD Racek Vánoce 2012 v DD Racek Vánoce 2012 v DD Racek Vánoce 2012 v DD Racek
 Vánoce 2012 v DD Racek  Vánoce 2012 v DD Racek  Vánoce 2012 v DD Racek  Vánoce 2012 v DD Racek
 Vánoce 2012 v DD Racek  Vánoce 2012 v DD Racek  Vánoce 2012 v DD Racek  Vánoce 2012 v DD Racek
 Vánoce 2012 v DD Racek  Vánoce 2012 v DD Racek  Vánoce 2012 v DD Racek  Vánoce 2012 v DD Racek

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...